Yalıkavak Yelken Kulübü
Yalıkavak Yelken Kulübü

Vizyon ve Misyonumuz

Yalıkavak Yelken Kulübü, 2004 yılında Yalıkavak Belediyesi eski Başkanı Mustafa Saruhan’ın gönülden emek ve çalışmalarıyla kurulmuştur. 

Kurulduğu günden bugüne, Kulüp Başkanı Erkan Yıldırım ve eski başkanımız Osman Gökmen’in emekleriyle Bodrumlu ve Yalıkavaklı çocuklarımızı deniz ve yelkenle buluşturmayı hedeflemiştir. 

Kulübümüzün nihai amacı, gençlerimiz denizle buluşturmak, yelken sevgisi aşılamak, onlara ömür boyu sürecek bir uğraş kazandırmaktır. 


Yetenekli ve istekli sporcularımıza elden gelen tüm desteği vererek, ulusal ve uluslararası alanda başarı kazanmalarını sağlamaktır. Yalıkavak Yelken kulübü; her amatör spor kulübü gibi sosyal sorumluluğunun bilincinde hareket ederek, ticari bir kar amacı gütmeksizin sporcularına hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Bodrum yarımadasının en güzel coğrafyasına sahip beldemizde konuşlanan kulübümüz, iklim ve rüzgar koşulları acısında yelken sporuna son derece uygundur. Amacımız başta Yalıkavak Yelken Kulübü sporcuları olmak üzere Bodrum’da bulunan tüm yelkencilerin yelken sevgisini ve başarısını arttırmaktır. 

Bu vizyon doğrultusunda; son yıllarda yelken optimist branşında en başarılı ilçe olan Bodrum’u bir yelken eğitim merkezi haline getirmek, mümkün olduğunca fazla çocuğumuzu yelkenle buluşturmak ve optimist sınıfından sonra diğer sınıflarda da yelken hayatlarına devam etmelerini sağlamak öncelikli hedeflerimizdir. 

Tarihçe

Yalıkavak Yelken Kulübü 2006 yılında inşaatına başlanmış ve aynı yıl hizmete girmiştir.