Yalıkavak Yelken Kulübü
Yalıkavak Yelken Kulübü

TYF Atatürk Kupası sona erdi

Yalikavak
26.11.18 09:28 AM Comment(s)

Muğla'nın Bodrum ilçesi Ysalıkavak Mahallesinde optimist ve laser kategorisinde düzenlenen Atatürk Kupası Yelken Yarışları, tamamlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından, Yalıkavak Yelken Kulübünün ev sahipliğinde Bodrum Belediyesinin desteğiyle düzenlenen yarışmada dereceye giren yarışmacılar için ödül töreni yapıldı.

TYF Atatürk Kupası’nda Optimist ve Laser sınıflarında kazananlar belli oldu Türkiye Yelken Federasyonu ve Bodrum Belediyesi iş birliği ile Yalıkavak Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Atatürk Kupası’nın ilk haftasında Optimist ve Laser sınıflarında kazananlar belli oldu. 19 Kasım tarihinde başlayan TYF Atatürk Kupası’nın ilk haftasında Optimist sınıfında 56 kulüpten 370 sporcu ve Laser sınıflarında 46 kulüpten 157 sporcu olmak üzere toplam 527 sporcu kıyasıya bir rekabet sergiledi. Birbirinden heyecanlı yarışlar sonunda dereceye girenler kupalarını Yalıkavak Marina’da düzenlenen ödül töreniyle aldı. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, yelkenlilerin denizin üzerinde yine muhteşem bir görüntü oluşturduğunu söylerken bu sporu tercih eden çocuklara ve onlara destek olan velilerine teşekkür ederek konuşmasına başladı. 


Başkan Akdurak “Yalıkavak’ın gerçekten cennet gibi olan ikliminde çok güzel yarışlar yaptık. Bu yarışların burada düzenlenmesini sağlayan Bodrum Belediyesi ve Yalıkavak Yelken Kulübü ile ödül törenine ev sahipliği yapan Yalıkavak Marina ve yarışa özel katkıda bulunan başta Turkcell olmak üzere tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yarışların çok güzel geçtiği sporcularımızın yüzlerinden okunuyor. Yarışların dört dörtlük geçmesini sağlayan yarış komitesi ve hakemlerine de teşekkür ederim” dedi. 

Başkan Akdurak; Öğretmenler Günü dolayısıyla başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm antrenör ve öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamasının ardından tüm antrenörleri sahneye davet ederek kendilerini tebrik etti. Akdurak’ın konuşmasının ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 


Optimist Genel kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Can Ertürk birinci oldu. İkinci A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü’nden Alp Namdar olurken yine aynı kulüpten Mustafacan Öztuncel üçüncü sırayı aldı. 


Optimist Kızlar kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü’nden Okyanus Arıkan birinciliği elde ederken Fethiye Belediyespor Yelken Şubesi’nden Kumsal Ulaş ikinci ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Özlem Öznur Özcan üçüncü oldu. 


Optimist Junior kategorisinde Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Kutsal Güneş Kurnaz birinci, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ali Poyraz Özdemir ikinci ve Foça Yelken Kulübü’nden Mert Doğan üçüncü sırayı elde etti. 


Optimist Junior Kızlar kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Irmak Süvari birinci sırada yer aldı. Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Defne Isabel Ramirez Zambrano ikinci ve Gökova Yelken Kulübü’nden Yağmur Karabulut üçüncü oldu. 


2006 Özel Ödülü’nün sahibi ise A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafacan Öztuncel oldu. 


Laser 4.7 Genel kategorisinde Karşıyaka Spor Kulübü’nden Derin Baytur ilk sırayı alırken Turgutreis Yelken Kulübü’nden Umut Eyiparmak ikinci ve Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Alican Uğurlu üçüncülüğü elde etti. 


Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Zülal Alev Erken Laser 4.7 Kızlar kategorisinde birinci olurken Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Aslı Akbeniz ikinci ve Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü’nden Fatma Balçık üçüncü oldu. 


Laser 4.7 Junior kategorisinde ise Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Derin Baytur ikinci kupasını kazanırken Turgutreis Yelken Kulübü’nden Umut Eyiparmak ikinci ve İstanbul Yelken Kulübü’nden Ali Berk Biber üçüncü sırayı aldı. 


Laser Radial Genel ve Kadın kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ecem Güzel birinciliği elde etti. Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Yiğit Yalçın Çitak ikinci ve Arkas Çeşme Gençlik Spor Kulübü’nden Doruk Demircan üçüncü oldu. 


Laser Radial Kadınlar kategorisinde Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Ayşenur Orhan ikinci ve Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ece Asya İkizler üçüncü sırada yer aldı. 


Laser Radial Gençler kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Yiğit Yalçın Çitak birinci, Arkas Çeşme Yelken Gençlik Spor Kulübü’nden Doruk Demircan ikinci ve Berk Emil üçüncü oldu. 


Laser Standard Genel ve Gençler kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Berkay Abay birincilik kürsüsüne çıktı. Genel kategorideikinci İstanbul Yelken Kulübü’nden Saffet Onur Bilgen ve üçüncü Alp Baltalı oldu. Gençler kategorisinde ise İstanbul Yelken Kulübü’nden Alp Baltalı ikinci sırayı alırken Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Barsgan Dökmeci üçüncü sırada yer aldı. Optimist Genel 1. Can Ertürk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 2. Alp Namdar (A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) 3. Mustafacan Öztuncel (A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) 4. Yiğit Özbaşoğlu (İstanbul Yelken Kulübü) 5. Bulut Çanakçı (İstanbul Yelken Kulübü) 


Optimist Kızlar 1. Okyanus Arıkan (A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) 2. Kumsal Ulaş (Fethiye Belediyespor Yelken Şubesi) 3. Özlem Öznur Özcan (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 


Optimist Junior 1. Kutsal Güneş Kurnaz (Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü) 2. Ali Poyraz Özdemir ( Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 3. Mert Doğan (Foça Yelken Kulübü) 4. Göktuğ Hasan Günaydın (Sinop Karadeniz Yelken Kulübü) 5. Aras Aktaş (Heybeliada Su Sporları Kulübü) 


Optimist Junior Kızlar 

 • 1. Irmak Süvari (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 2. Defne Isabel Ramirez Zambrano (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 3. Yağmur Karabulut (Gökova Yelken Kulübü) 

2006 Doğumlu Özel Ödülü Mustafacan Öztuncel (A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) 


Laser 4.7 Genel 

 • 1. Derin Baytur (Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 2. Umut Eyriparmak (Turgutreis Yelken Kulübü) 
 • 3. Alican Uğurlu (Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 4. Uygar Kızılkaya (Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 5. Batu Özonur (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi) Laser 4.7 Kızlar 

 • 1. Zülal Alev Erkan (Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü) 
 • 2. Aslı Akbeniz (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 3. Fatma Balçık (Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü) 

Laser 4.7 Junior 

 • 1. Derin Baytur (Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 2. Umut Eyriparmak (Turgutreis Yelken Kulübü) 
 • 3. Ali Berk Biber (İstanbul Yelken Kulübü) 

Laser Radial Genel 

 • 1. Ecem Güzel (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 2. Yiğit Yalçın Çitak (Fenerbahçe Doğuş Yelken 
 • 3. Doruk Demircan (Arkas Çeşme Gençlik Spor Kulübü) 

Laser Radial Kadınlar 

 • 1. Ecem Güzel (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 
 • 2. Ayşenur Orhan (Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü) 
 • 3. Ece Asya İkizler (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 

Laser Radial Genç 

 • 1. Yiğit Yalçın Çitak (Fenerbahçe Doğuş Yelken) 
 • 2. Doruk Demircan (Arkaş Çeşme Gençlik Spor Kulübü) 
 • 3. Berk Emil (Arkaş Çeşme Gençlik Spor Kulübü) 

Laser Standard 

 • 1. Berkay Abay (Fenerbahçe Doğuş Yelken) 
 • 2. Saffet Onur Bilgen (İstanbul Yelken Kulübü) 
 • 3. Alp Baltalı (İstanbul Yelken Kulübü) 

Laser Standard Genç 

 • 1. Berkay Abay (Fenerbahçe Doğuş Yelken) 
 • 2. Alp Baltalı (İstanbul Yelken Kulübü) 
 • 3. Barsgan Dökmeci (Fenerbahçe Doğuş Yelken)